gheble
05 مرداد 1401 - 13:00

ورود موج جدید بیماری کرونا

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با اشاره به ورود موج جدید بیماری کرونا از افزایش آمار بیماران مبتلا به کرونا در کرمانشاه خبر داد.

ابراهیم شکیبا معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت : تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان کرمانشاه روز به روز در حال افزایش است و تعداد تست‌های سرپایی مثبت نشان از افزایش ۶۰ درصدی دارد و این موضوع نشانگر موج جدید کرونا است.

مبتلا به کروناوی افزود: تمام مراکز بهداشتی و پایگاه‌ها برای واکسیناسیون در استان کرمانشاه آماده هستند و چهار نوع واکسن در مراکز وجود دارد، تعداد مراکز تزریق واکسن نیز در استان وسعت داده شده تا جوابگوی نیاز مردم باشد.

مراکز بهداشتیمعاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: از مردم کرمانشاه درخواست می‌شود برای تزریق دوز یادآور واکسن خود اقدام کنند تا سیستم دفاعی بدنشان در مقابل بیماری کرونا مقاوم شده و بتوانیم از موج به وجود آمده راحت‌تر گذر کنیم.

شکیبا با اشاره به افزایش آمار بیماران مبتلا به کرونا در استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: حدود ۹۰ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان کرمانشاه بستری هستند.

وی بیان کرد: ۱۲۳ هزار دوز واکسن کرونا در استان کرمانشاه تقسیم شده و طرح مکمل یاری با مگادوز ویتامین A برای خردسالان ۲ تا ۵ سال آغاز شده است .

باشگاه خبرنگاران جوانکرمانشاهکرمانشاه

شناسه خبر: 476154