gheble
30 شهریور 1401 - 19:11

استاندار: سند توسعه خراسان شمالی واقع‌بینانه تدوین شود

بجنورد-ایرنا- استاندار خراسان شمالی با اشاره به اینکه سند توسعه استان به‌عنوان سند بالادستی برای انجام کارها نیاز به بازنگری دارد گفت: تدوین این سند باید واقع بینانه، دست یافتنی و براساس سیاست‌های برنامه هفتم توسعه انجام شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدرضا حسین نژاد شامگاه چهارشنبه در نشست توسعه و برنامه ریزی استان اظهار داشت: باتوجه به تصویب قانون برنامه هفتم توسعه بازنگری سند توسعه استان و تدوین این سند براساس این قانون و با نگاه به سند بنیادین تحول انجام می شود.

وی با تاکید بر اینکه سند توسعه استان باید اجرایی و عملیاتی شود گفت: در تدوین سند توسعه، ظرفیت ها و قابلیت های استان و شهرستان ها مد نظر است و بخشی از اعتبارات اجرایی شدن آن هم از منابع تملک دارایی استان، بخشی از محل مشارکت سرمایه گذاری بخش خصوصی و دولت و بخشی هم از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی تامین می شود.

حسین نژاد در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر اینکه مدیران دستگاه های اجرایی باید به فکر جذب منابع ملی از مرکز باشند گفت: هدف و رویکرد ما این ست که سند توسعه استان با رویکرد جذب منابع ملی تدوین شود و این سند، راهنمایی برای مدیران استان در این باره مورد توجه باشد.

استاندار خراسان شمالی گفت: مدیران باید تلاش کنند سهم استان از پروژه های ملی افزایش یابد و در این زمینه باید پیگیری شود تا با اخذ مصوبه کمیسیون ماده ۲۳، پروژه های ملی در استان اجرایی شود.

حسین نژاد افزود: اجرای پروژه های ملی و جذب منابع اعتباری ملی چند برابر اعتبارات استانی می تواند در توسعه استان نقش آفرین باشد.

استاندار خراسان شمالی درباره جذب منابع عمرانی در استان گفت: ریالی از اعتبارات تملک دارایی و سرمایه ای استان برگشت نخورده و ۱۰۰ درصد آن جذب شده است.

خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است و ۴۴ درصد از جمعیت آن در روستاها سکونت دارند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 750816