gheble
11 آذر 1401 - 12:34

اتکا به تفکر و فرهنگ بسیج ضامن عبور کشور از شرایط سخت است

تبریز-نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: اتکا به تفکر و فرهنگ بسیج ضامن عبور کشور از شرایط سخت است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در نشست مجمع بسیج آذربایجان شرقی، اتکا به تفکر و فرهنگ بسیج را ضامن عبور کشور از شرایط سخت دانست و افزود: وقایع اخیر کشور نشان داد که دشمنی آشوب گران با مؤلفه‌های قدرت نظام بوده و آنان درصدد براندازی نظام، تجزیه ایران و در حالت حداقلی درصدد خسارت زدن برای تضعیف مؤلفه قدرت هستند.

وی نقش بسیج در مقابله با آشوب و اغتشاشات را بی بدیل خواند و اظهار داشت: بسیجیان با بصیرت خود نه تنها اسیر جنگ شناختی دشمن نشدند، بلکه عمار وار در حال روشنگری و بصیرت زایی هستند و به رغم همه هجمه‌ها، بسیجیان شجاعانه و مظلومانه سینه سپر کرده و سپر بلای کشور شده اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین آل هاشم اضافه کرد: در شرایطی که جبهه کفر برای تضعیف اسلام و انقلاب با تمام قوا به میدان آمده است، بسیج ثابت کرد که پاسدار حقیقی نظام برای جلوگیری از اقدامات شوم دشمن است.

وی با بیان اینکه تکیه به فرهنگ بسیجی همچون سال‌های گذشته و دوران دفاع مقدس می‌تواند ضامن عبور از شرایط کنونی تحریم و تحریف باشد، ادامه داد: تجربه‌های موفق بسیج در عرصه‌های مختلف مانند دفاع مقدس، سازندگی و عمران، بالندگی آن را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: توانایی و مأموریت‌های بسیج به مثابه نیروی درون زای انقلاب به فراخور زمان و مقتضیات روز بازسازی شده است و این نهاد در عرصه سخت، نیمه سخت، نرم و راهبردی در پیش روندگی و پیش برندگی نظام نقش آفرین بوده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین آل هاشم نقش بسیج در پیش برندگی نظام را فراموش نشدنی خواند و با اشاره به اینکه اکنون انقلاب اسلامی در یک نبرد ترکیبی درگیر جبهه دشمنان است که راهبرد آن جلوگیری از ایران قوی است، هدف جنگ شناختی دشمن را امید مردم را به یاس تبدیل کردن، دانست.

وی ولایت محوری، خودساختگی، ایثار و مقاومت، آگاهی و بصیرت، زمان شناسی و موقعیت شناسی، پیش رونده و پیش برنده بودن، پاسدار هویت اسلامی، امیدوار و امیدآفرین بودن و تکلیف گرایی را از ویژگی‌های مهم بسیجیان برشمرد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، ایجاد و تقویت مکتب بازدارندگی، الهام بخشی و صدور انقلاب، پشتوانه برای دولت‌ها، خلق سرمایه اجتماعی برای نظام، نگاه به درون برای حل مشکلات، شناخت دشمن و خنثی سازی تهدیدات، ورود اقناعی و منطقی در جهاد تبیین و مقابله با جنگ شناختی و ادراکی را از نقش‌های ویژه بسیج در تقویت مؤلفه‌های قدرت نظام نام برد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 892820