gheble
21 دی 1401 - 13:06

تصاویر تکان‌دهنده از اغتشاشات‌ مازندران/ آشوبگران به مردم عادی هم رحم نمی‌کردند + فیلم

تحت تاثیر القائات‌ رسانه‌های بیگا‌نه‌، شیشه به سمت ماموران انتظامی پرتاب کردم؛ در یک منطقه کیوسک راهنمایی و رانندگی را آتش زدم‌ و فکر می‌کردم کار خوبی انجام می‌دهم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، ‌تعدادی از اغتشاشگران ‌مازندران در شهرستان‌های ‌‌ساری، آمل، نکا، نوشهر و تنکابن در تور اطلاعاتی و رصد پهپادی ‌سربازان گمنام سازمان اطلاعات سپاه استان ‌گرفتار شدند و برخی از محرکان تجمع‌های غیرقانونی ‌ و همچنین برخی از اغتشاشگران اصلی ‌با رصد پهپادی شناسایی و دستگیر شدند.

متهمان در اعترافاتشان ‌به اقدامات ضدامنیتی، ‌هرج و مرج‌‌، دعوت مردم به آشوب، ‌اغتشاش، خسارت و آسیب به اموال عمومی و خودروهای پلیس، حمله به ماموران انتظامی، چاقوکشی، کشته‌سازی و قرآن‌سوزی اذعان کردند ‌و تاکید داشتند به تحریک شبکه‌های معاند، شبکه‌های مجازی و تحریک برخی عوامل خارج‌نشین دست به آشوب و اغتشاش زده‌اند.

رهاکردن کوکتل مولوتوف‌ها در خیابان و به آتش کشیدن اماکن عمومی و شکستن شیشه و سردادن شعارهای هنجارشکن بخش دیگری از اقدامات آشوبگرانه لیدرهای اغتشاشات بوده است‌.

یکی از آشوبگران دستگیر‌شده در اغتشاشات قائمشهر با بیان اینکه تحت تاثیر القائات‌ رسانه‌های بیگا‌نه‌، شیشه به سمت ماموران انتظامی پرتاب کردم، گفت: اول یک خودرو را خراب کردم و شیشه‌های ماشین را شکستم‌.

وی با بیان اینکه سلاح سرد را برای دفاع از خود داشتیم تا اگر ‌ماموران می‌خواستند ‌ما را بزنند از چاقو استفاده کنیم، درباره ‌اهداف و انگیزه‌های خود گفت: در این اغتشاشات فقط می‌خواستم خراب کنم‌. در یک منطقه کیوسک راهنمایی و رانندگی را آتش زدم، در ادامه یک کیوسک ‌تاکسیرانی را آتش زدم و فکر می‌کردم کار خوبی انجام می‌دهم.

این اغتشاشگر با اشاره مجروح کردن یک مامور ‌نیروی انتظامی گفت: بعد از اینکه کیوسک را آتش زدم به سمت یک مامور چاقو ‌پرتاب کردم و هر کسی از راه رسید به او ضربه‌ای زد؛ تحت تاثیر بودم.

‌دیگر آشوبگر دستگیر‌شده در ‌نوشهر نیز با اشاره به اقدامات خود در خیابان‌های این شهر اظهار کرد: در یکی از خیابان‌ها که همه جمع شده بودیم خودروی پلیس را هدف قرار دادیم و بعد از اینکه خودرو را واژگون کردیم آن را به آتش کشیدیم و در ادامه به سمت مردم، شیشه و سنگ پرتاب کردم‌.

وی درباره ‌اقدام علیه امنیت عمومی در نوشهر تصریح کرد: کسانی که در خیابان بودند ماشین پلیس را تکان دادند بعد سعی شد شیشه جلوی ماشین را بشکنند؛ اشتباه کردم و تحت تاثیر جو قرار گرفتیم‌.

‌یکی دیگر از لیدرهای اغتشاشات ساری و از عوامل تشویق و ترغیب جوانان و نوجوانان به آشوب و اغتشاش نیز ‌می‌گوید: عصبانی بودم و بعد از گذاشتن چند استوری و پست، مخالفتم را با گشت ارشاد علنی کردم و از جوانان می‌خواستم به خیابان‌ها بیایند.

وی با اظهار پشیمانی از اقداماتش در این اغتشاشات خاطرنشان کرد: ‌ما باعث شدیم که جوانان 17 یا 18 ساله ‌جوگیر شوند و به خیابان بیایند و به دیگران آسیب برسانند. مرگ مهسا امینی نباید باعث این اتفاقات می‌شد‌.

اغتشاشات 1401 , وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران , سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی , قوه قضائیه , اغتشاشات ایران ,

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 970156