gheble
29 آذر 1401 - 17:39

استاندار زنجان: هادیان سیاسی از مدیران فرهنگی مطالبه‌گری کنند

استاندار زنجان خواستار مطالبه‌گری هادیان سیاسی از مدیران فرهنگی شد و تاکید کرد: مدیران نیز باید پاسخگوی مطالبات باشند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، سومین نشست هم فکری و هم افزایی جبهه انقلاب استان ظهر امروز  تحت عنوان (هادیان سیاسی) با حضور استاندار، مسئولان استانی در سالن جلسات پیامبر (ص) اعظم استانداری زنجان برگزار شد.

در این جلسه محسن افشارچی استاندار زنجان با بیان اینکه هادیان سیاسی در واقع افسران خط جهاد تبیین هستند اظهار داشت: این جلسات باید به طور مداوم با لایه های میانی مسئولان تکرار شود و مسئولان نیز پای کار بیایند.

وی‌ در ادامه گفت: مسئولیت شما به عنوان هادیان سیاسی این است که از مدیران فرهنگی مطالبه‌گری داشته باشید و مدیران نیز باید پاسخگوی مطالبات شما باشند.

استاندار زنجان بیان کرد: تمام مشکل 43 ساله انقلاب اسلامی این است که می خواهد از زیر سلطه استکبار جهانی بیرون بیاید، و اصل هدف نظام جمهوری اسلامی هم این است که ایران کشور نه سلطه پذیر و نه سلطه گر باشد.

وی عنوان کرد: کشور ما در مسیر مقابله با نظام سلطه قرار دارد و هر قدر در مقابل آن ایستادگی می‌کنیم فشار دشمنان از طریق ابزارهای مختلف بیشتر می‌شود.

 افشارچی در ادامه گفت: ما هر جا متمرکز شده‌ایم، جواب گرفته‌ایم، به عنوان مثال در حوزه صنایع دفاعی به پیشرفت‌های قابل توجهی رسید‌ه‌ایم تا جایی که گزینه نظامی از روی میز دشمنان حذف شده است.

وی به حوزه اجرایی اشاره و مطرح کرد: در حوزه اجرایی با تغییر دولت‌ها، سیاست‌ها نیز تغییر پیدا کرده و هر جناحی کارها و برنامه‌‌های خود را پیش برده است. 

گره نزدن امورات به برجام 

استاندار زنجان تاکید کرد: تمام تلاش دولت سیزدهم این است که در اداره کشور ذهنیت‌ها را به قرارداد برجام گره نزند و تلاش می‌کند از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در کشور استفاده کند و همچنین وابستگی کشور به نفت را کم کند به همین دلیل مورد غضب دشمنان قرار گرفته و دشمنان درصدد ایجاد اختلال در کشور برآمده‌اند.

وی با بیان اینکه در لایه‌های بالایی باید مدیریت ها قوی شوند تصریح کرد: به دلیل ضعف حاکمیت‌های مختلف در فضای مجازی و آزاد گذاشتن این فضا و عدم مدیریت باعث سودجویی دشمنان و زمینه‌ساز حوادث در کشور شده است.

افشارچی در بخش دیگری از سخنان خود به برخی اقدامات انجام شده در سطح استان اشاره کرد و گفت: در طول 9 ماهه سال‌جاری از محل مالیات بر ارزش افزوده یک‌هزار و 400 میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان برای اجرای برنامه‌ها واریز شده است، در حالی‌ که در سال گذشته این مبلغ 500 میلیارد تومان بود.

وی از آغاز واگذاری 8 میلیون تن پسماند‌ صنعت روی به نفع استان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: پیشبرد و اجرای پروژه‌های نیمه کاره استان نیز از طریق مولدسازی دارایی‌های دولتی در دستور کار است.

استاندار زنجان گفت: در حال تهیه اطلس سرمایه گذاری استان برای در اختیار گذاشتن اطلاعات به سرمایه‌گذاران هستیم.

دشمن به دنبال هویت‌زدایی بود

در این جلسه ابوالفضل رفیعی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان به راه‌اندازی قرارگاه فرهنگی که از مهرماه فعالیت خود را آغاز کرده است اشاره کرد و گفت: یکی از ریشه‌های اساسی که باید به آن توجه جدی کرد مدارس و دانشگاه‌ها هستند چرا که برای سوالات این قشر از جامعه در حوزه‌های مختلف باید روشنگری و تبیین انجام شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان، تصریح کرد: در جریانات اخیر در کشور با تدابیری که نظام در پیش گرفت، این حوادث به خوبی مدیریت شد.

وی به عبور از فضای اغتشاشات در کشور و سطح استان اشاره کرد و گفت: در اغتشاشات اخیر گزینه نظامی روی میز نبود و هدف دشمنان ضربه زدن از طریق مسائل فرهنگی و اجتماعی بود که با هوشیاری و تدابیر اندیشیده شده شکست خوردند.

رفیعی تصریح کرد: دشمنان در فتنه اخیر به دنبال دین زدایی، هویت زدایی، تغییر سبک زندگی و تلقین باورهای غلط خود در جامعه بودند.

وی افزود: دشمن در سطح تاکتیکی به دنبال تشکیل شبکه‌های کوچک و استفاده از بستر فضای مجازی بود تا نوجوانان و جوانان ما را در محاصره فضای مجازی قرار داده و دستاوردها‌ی نظام را با سیاه نمایی زیر سوال برده و با گسترش افکار منفی، یأس و ناامیدی را در جامعه ایجاد کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان تصریح کرد: متاسفانه سال‌های طولانی است که فضای مجازی به حال خود رها شده و مدیریت قوی ندارد و دشمن از این فرصت استفاده کرد تا افکار منفی را در جامعه القا کند.

وی اظهار کرد: باید به قشر جوان تبیین کرد که نظام جمهوری اسلامی از کجا به کجا رسیده و ما باید در مخاطب شناسی و شناخت درست ریشه‌ها باید با هماهنگی‌های لازم و تمرکز بتوانیم مسائل را برای مردم خصوصاً نوجوانان و جوانان تبیین کنیم.

فعالیت 477 هادی سیاسی در استان زنجان

در ادامه حجت الاسلام حسن بیگدلی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان، با بیان اینکه از سال گذشته یک خلا در خصوص جریانات انقلاب احساس شده گفت: تصمیم گرفته شد جلسات گردهمایی با ایجاد هم افزایی و هم فکری با حضور هادیان سیاسی انجام شود.

وی افزود: 477 هادی سیاسی از تمام اقشار مختلف مردم در حوزه‌های مختلف به صورت سازماندهی در این زمینه فعالیت می‌کنند.

بیگدلی با بیان اینکه از اساتید دانشگاه‌ها، معلمان، دانشجویان، مداحان و هنرمندان در این صحنه بصیرتی فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: محتویات لازم به صورت ماهانه تهیه و در اختیار هادیان سیاسی قرار داده می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری 8 هزار و 500 جلسه بصیرتی و روشنگری توسط 477 هادی سیاسی گفت: فعالیت‌های انجام شده از جمله کارگاه توانمند سازی هادیان، شبکه سازی در فضای مجازی، تولید نماهنگ‌های مجازی، تهیه و توزیع محتوای‌های تبیینی از جمله فعالیت‌های انجام شده است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان در دامه عنوان کرد: در سال جاری موضوعات در چندین محور از جمله باز خوانی نقش امام (ره) در انقلاب اسلامی، تبیین اجرای هدفمندی یارانه‌ها، جوان‌سازی جمعیت و گفتمان سازی بین جوانان، ارائه دستاوردهای انقلاب اسلامی و با هدف مقابله با ناامیدی، تبیین حقایق جنگ ترکیبی و... از جمله فعالیت‌های است که در سال‌جاری انجام شده است.

به گزارش تسنیم ؛ در این نشست تعدادی از حاضران نیز دیدگاه‌های خود را پیرامون مسائل روز بیان کردند.

انتهای پیام/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 922956