gheble
14 مرداد 1401 - 15:43

امام جمعه یاسوج: خسارتهای مالی سیل اخیر کهگیلویه و بویراحمد جبران شود

یاسوج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: خسارت های مالی چشمگیر سیل اخیر در این استان هر چه زودتر با تلاش، همت و پیگیری مسئولان اجرایی جبران شود.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید نصیر حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: هر چند که این سیل تلفات جانی نداشت اما خسارت های مالی قابل توجهی به بخش های کشاورزی، دامداری، شیلات، جاده های ارتباطی، ابنیه و زیرساخت های استان وارد کرد.

وی افزود: احمد وحیدی وزیر کشور روز گذشته برای بازدید از مناطق آسیب دیده از سیل کهگیلویه و بویراحمد وارد استان شد و امید است که این سفر نتیجه بخش بوده و اقدام های لازم برای جبران خسارت های مالی وارده به بخش های مختلف به زودی انجام شود.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج بیان کرد: مسئولان اجرایی این استان نیز در چند روز گذشته بازدیدهایی را از مناطق سیل زده استان داشتند که قابل تجلیل است.

آیت الله حسینی با اشاره به ۱۴ مردادماه روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی، عنوان کرد: آمریکا و دیگر کشورهای غربی مدعی طرفداری از حقوق بشر هستند حال آنکه تمامی ملت های دنیا دروغ بودن این ادعا را می دانند.

وی ابراز داشت: استکبار جهانی ادعای دروغین منع استفاده از سلاح های کشتار جمعی را دارد اما تاکنون عامل قتل عام ملت های مظلوم و بی دفاع دنیا بوده و از کشورهای متجاوز نیز به طور همه جانبه حمایت می کند.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: هر جنایتی که در هر نقطه ای از دنیا اتفاق می افتد آمریکای جنایتکار به طور مستقیم یا غیرمستقیم در آن مداخله دارد.

آیت الله حسینی اظهار داشت: ملت های دنیا این نکته مهم را به خوبی می دانند که ایران اسلامی صلح طلب بوده و مخالف اصلی ظلم، جنگ و خونریزی در هر کشوری است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 536759