gheble
29 آذر 1401 - 12:39

تلاش وزیر جنگ رژیم اسرائیل برای بهره‌برداری از تحولات اخیر علیه ایران

بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با تکرار ادعا‌های غرب در مورد تحولات ایران و مداخله در جنگ اوکراین خواستار بهره‌برداری از این مسائل برای ضربه دن به تهران شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «بنی گانتس» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در جریان سخنرانی شب گذشته خود به تشریح مهم ترین موضوعات پیش روی رژیم صهیونیستی در سطوح داخلی، منطقه‌ای و بین المللی از ضرورت تلاش برای اعمال فشار مضاعف بر ایران به منظور امضای یک توافق جدید و مطلوب تر با همکاری متحدان غربی این رژیم پرده برداشت.

گانتس در ابتدای سخنان خود با اشاره به انتخابات اخیر پارلمانی برگزار شده در سرزمین اشغالی و پیروزی نتانیاهو اظهار داشت: واضح است که من از سیاست‌های اتخاذشده توسط کابینه جدیدی که در حال تشکیل است، حمایت نخواهم کرد.

گانتس که در نشست خبرنگاران و سران بیش از 100 رسانه صهیونیستی در بیت المقدس سخن می‌گفت در ادامه با گریز به موضوع ایران با تکرار ادعا‌های غرب در مورد تحولات داخلی ایران و مداخله در جنگ اوکراین خواستار بهره‌برداری از این مسائل برای ضربه زدن به تهران شد. 

این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که ایران بارها از اوکراین خواسته مدارک مربوط به استفاده از تسلیحات فروخته شده به روسیه علیه خود را ارائه دهد که تاکنون هیچ گونه مدرکی ارائه نشده است.

 

او مدعی شد: اوضاع به دلیل مشکلات داخلی و اقتصادی در ایران بسیار حساس است و واکنش‌های بین المللی در خصوص کمک تسلیحاتی [ایران] به روسیه نشان‌ می‌دهد که باید ما همکاری نظامی، اطلاعاتی و سیاسی علیه ایران را توسعه دهیم.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه افزود: وقت آن فرارسیده است تا به منظور امضای یک توافق جدید و بهبودیافته با ایران فشاری جدی را بر این کشور وارد نماییم و اگر این تلاش به شکست انجامید زمان آن فراخواهد رسید تا قبل از آنکه دیر شود، ترکیبی از نمایش قدرت و واکنش قدرتمند را در قبال آنچه وی تجاوزطلبی ایران خواند، اتخاذ نماییم.

 

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی همچنین در اظهاراتی عجیب اسرائیل را تنها دموکراسی حقیقی در خاورمیانه خواند و با طعنه به اظهارنظرات و ابراز نگرانی‌های اخیر مقامات آمریکایی نسبت به ترکیب کابینه جدید رژیم صهیونیستی از همه شرکا و دوستان اسرائیل خواست تا در امور داخلی این رژیم دخالت نکنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 922003